תפריט

איך בוחרים קולר ורצועה לכלב?

איך בוחרים קולר ורצועה לכלב?

דמיינו לעצמכם את הסיטואציה הבאה: יצאתם לטיול היומי עם הכלב ולפתע הסתער עליו כלב אחר ובלי שהספקתם לעצור התפתחה מריבה אימתנית בין שני כלבים. עכשיו עליכם למשוך את כלבכם בכל הכוח כדי להרחיקו מהכלב השני. אם לא תהיה בידיכם הרצועה הנוחה לעשות זאת, יתכן שתאבדו שליטה ואחיזה על הכלב שלכם והוא יסיים את התקרית במצב לא טוב בכלל.

לרצועה יש חשיבות בטיחותית רבה והיא מונעת מהכלב לברוח או חלילה לרוץ לכביש ולהיפגע ובמקומות ציבוריים רבים גם חלה חובה על רתימת הכלב ברצועה.

סוג הרצועה היא פונקציה של התאמה בין בעלי הכלב (או לפחות מי שמוציא אותו לסיבובים ביומיום) והכלב עצמו והיא צריכה לשרת אתכם בדרך הטובה ביותר.

הקולר אף הוא משחק תפקיד וביחד רצועה וקולר הם האקססוריז הפונקציונאליים שעליכם לבחור בקפידה תוך התייחסות לשיקולים שונים. אז איך תבחרו קולר ורצועה איכותיים, עמידים ואפקטיביים?

איך לעיסה קשורה לבחירת הרצועה?

קיימות אופציות רבות של רצועות לכלבים במגוון אורכים, חומרים ועיצובים. גודל הכלב משפיע על הבחירה וככל שהכלב גדול יותר כך תידרש רצועה עבה וחזקה יותר שתעזור למשוך אותו במידת הצורך. אפשר כמובן להחליף רצועה ככל שהכלב גדל – מגור ועד שהוא גדל להיות כלב בוגר. מומלץ לשקול את הכלב לפני הרכישה כדי להחליט כמה חזקה ועבה תהיה הרצועה.
העמידות של הרצועה קריטית במיוחד אם הכלב נוהג ללעוס את הרצועה ולכן, חשוב לבחור רצועה שתהיה עמידה בפני הלעיסות שלו וכן אחת שתוכלו לרחוץ או לנקות בקלות בכל פעם שהיא מתלכלכת או מריחה לא נעים. נסו לאחוז ברצועה ולבדוק שהיא נוחה ונעימה לכם לאחיזה ממושכת, שהידיים לא מחליקות או לא מזיעות כאשר אתם אוחזים בה כדי שתוכלו להתמיד באחיזה לאורך זמן.

נמתחת או לא?

שימו לב להבדלים בין רצועה באורך אחיד ובין רצועה נשלפת או נמתחת, גמישה, שמאפשרת שליטה באורך הרצועה ומעניקה לכלב גם חופש תנועה. אך רצועות אלה מתאימות לרוב יותר לכלבים בעלי מזג נוח ולא כאלה שמנסים לרוץ או לברוח, כי יתכן שתתקשו לשלוט בהם עם רצועה זו.

לגבי האורך, שימו לב שהכלב אכן יכול ללכת בנוחות וגם אתם יכולים לשמור מרחק ולתת לו את הספייס שהוא רוצה, אך לא כזה שיגרום לכם להיות רחוקים מדי ממנו ולאבד שליטה כאשר עליכם לשמור עליו. אפשר להתייעץ עם חנות המוכרת מוצרים לכלבים כדי לבדוק על פי המלצתם וניסיונם איזה אורך יתאים לסוג הכלב שלכם, משקלו, גודלו והגיל שלו וסגנון הטיול המועדף.

ניילון, עור או מתכת?

מבחינת חומרים, אין ספק שניילון הוא חומר הרצועה הנפוץ ביותר – מחירו אטרקטיבי והוא נחשב עמיד יחסית ומתאים לתנאי מזג האוויר השונים וזמין במגוון צבעים ועיצובים, אך כלבים עשויים ללעוס אותו וכך לפגוע בו ולכן הוא מתאים לכלבים שלא נוטים לעשות זאת ויש לשים לב שאם הכלב מרבה למשוך הרצועה מהניילון עשויה לשפשף ולגרום לחיכוך בעור. בנוסף, יש רצועות מעור עמידות ונוחות אך נחשבות יקרות יחסית ושרשראות המתאימות יותר לכלבים שנוטים ללעוס רצועות מחומרים אחרים ולכלבים חזקים. התייחסו בבחירת הרצועה גם לבעיות בריאות או מאפיינים פיזיולוגיים של הכלב שמשפיעים על סוג הרצועה.

קלאסי או מיוחד?

הקולרים הקלאסיים מתאימים לכל סוגי הכלבים כאשר אפשר לבחור עיצובים מיוחדים או צבעים ססגוניים לפי העדפה ובמקרים מיוחדים של אילוף, קיימים גם קולרים שיכולים לסייע בשליטה טובה יותר בכלב אבל לרוב בקולרים אלה משתמשים גם לכלבים מיוחדים בתהליכים ספציפיים כמו במקומות בהם יש פוטנציאל שהכלב יהיה תוקפני יותר.

אל תתפשרו על איכות והתאמת הקולר והרצועה לכלב ורכשו אותם במקום אמין עם היצע רחב של קולרים ורצועות.