תפריט

איך לגרום לכלב לישון?

איך לגרום לכלב לישון?

כמו בעלי חיים רבים, גם כלבים ישנים לא מעט במהלך היום. אולי אתם לא שמים לב אבל הכלב שלכם אולי תופס כמה תנומות במהלך היום. על פי מחקרים כלבים ישנים 12-14 שעות ביום. גם אם אתם רוצים שהם ישנו היטב בלילה, אף אחד לא מבטיח לך שהוא לא ינצל את שעות השינה שלו כשאתם בעבודה. לכן אולי הטיפים הבאים יעזרו לכם.

צרו שגרה

כמו בני אדם, אם תיצרו שגרה חכמה לשינה אז הכלבים שלכם יוכלו לפעול על פיהם פחות או יותר. אל תעשו פעילויות מקפיצות לפני השינה כי זה לא עובד אותו דבר עם כלבים. הם עלולים להישאר עירניים לאחר מכן. חפשו פעילות שקטה ומרגישה לפני השינה. את האוכל שהם תנו להם כמה שעות לפני שהם אמורים לישון בלילה כדי שהוא יתעכל טוב יותר. וכמובן - דאגו לכך שהם עושים את הצרכים שלכם בשעות הערב. כמובן שאנחנו לא מצפים מכם להיות קוסמים, אבל הרגלים מסוימים שאולי אתם יכולים לפתח איתם יועילו לכם ולהם. התייעצו עם מומחים במידת הצורך כיצד לעשות זאת בדרך הנכונה.

בצעו עם הכלב פעילויות

את הפעילויות הקופצניות והמעייפות עשו במהלך היום. הכלב שלכם אמור להתרוצץ בין חצי שעה לשעתיים במהלך היום. בדרך כלל ככל שהכלב יותר גדול כך הפעילות שהוא דורש ארוכה יותר. הליכה ארוכה כמה שעות לפני השינה היא דרך טובה לגרום לו להיות עייף בלילה. 

אל תחלקו את המיטה שלכם

זה אולי נראה כמו רעיון טוב לתת לכלב החמוד שלכם לישון אתכם, אבל בטווח הרחוק זה יצור הרגל לא טוב. הכלב צריך לדעת שיש לו מקום קבוע לישון וכשהוא מגיע לשם זה הזמן לישון. הכלב שלכם לומד את המקומות האלו וזה בא לידי ביטוי בשינה קבועה.

בחנו את סביבת השינה שלהם

ודאו שלכלב שלכם יש מקום נוח וטוב לישון בו. מקום נוח עם שמיכות וכל מה שהכלב צריך, וכמובן שיהיה מקום שקט בלי תקתוקי שעון ורעשים דומים. זה מפריע לכלב שלכם יותר משזה מפריע לכם. 

בדקו מצב בריאותי

אם אתם מרגישם שהכלב שלכם סובל מנדודי שינה וזה פוגע בכם ובהם אולי כדאי לבדוק את הכלב - אולי יש משהו שמפריע לו. התייעצו עם וטרינר ואולי תקבלו הארה חדשה שמסבירה את הסיבה לכך.